Адаптаційні заняття.

Традиційно у нашому закладі з вересня по жовтень з учнями п’ятих класів проводились адаптаційні заняття, які дали змогу вихованцям успішно та безболісно перейти до нових умов навчання, забезпечити комфорт та безпеку кожного учасника навчально-виховного процесу. Діти навчилися по новому будувати взаємини в учнівському колективі на основі «співпереживання», «підтримки», «конструктивного вирішення проблемних ситуацій», активно приймали участь у побудові свого учнівського «шляху до успіху», де вчились відстоювати своє власне «Я», проводити самоаналіз та самопізнання, будувати свій час.

Адже будь – які перехідні періоди життя і діяльності дітей висувають специфічні проблеми, що пов’язані зі зміною в організації навчальної діяльності у середніх класах. Умови, які змінилися, пред’являють більш високі вимоги до інтелектуального і особистісного розвитку, до ступеня сформованості у дітей певних учбових знань, дій, навичок. Процес звикання до шкільних вимог і порядків, нового для п’ятикласників оточення, нових умов життя повинен проходити без душевних травм для дитини. Адже дитина в школі адаптується не тільки до своєї соціальної ролі, але перш за все до особливостей засвоєння знань у нових умовах.