Вінок шани славетному Кобзарю.

Учітесь, читайте,

І чужому научайтесь,

Й свого не цурайтесь,

Бо хто матір забуває,

Того Бог карає,

Того діти цураються,

В хату не пускають …

Великий український народний поет Тарас Григорович Шевченко – відомий усьому світу. З його життям і творчістю учні ознайомлюються з перших років навчання. Високо цінуючи і палко люблячи свою Україну, поет водночас визнавав, що кожен народ має своє характерне обличчя, свою історію, мову, культуру, свій фольклор. Такі національні ознаки виявилися в його творчості. Українська література виявляє соціальний дух нації, який дуже відрізняється від інших європейських і слов’янських націй.

6 березня – знову лунало  Кобзареве слово. До 204-річниці від Дня народження поета в інформаційно-бібліотечному центрі відбувся щорічний конкурс читців поезії серед вихованців 1-4 класів. Юні поціновувачі Тарасового слова по-своєму відтворили настрій прочитаних ними поезій, адже твори Тараса Шевченка, хоч і відображають думки, мрії, почуття людей тієї епохи, в якій жив поет, проте є особливо актуальними в наш час і  насправді пророчими донині.

Кожен із вихованців так щиро і проникливо декламував поетичні твори, що визначити найкращих було складно.

Отож, вітаємо переможців шкільного конкурсу юних читців, присвяченого 204-річниці від Дня народження Т. Г. Шевченка:

3-4 класи

Левчук В. (3-А) – І місце