Всеукраїнський день психолога — професійне свято, яке в Україні відзначається 23 квітня

Історія психології

Дев’ятнадцяте століття стало для психології століттям поступового зародження її як наукової дисципліни, виокремлення відповідних областей з філософії, медицини, точних наук.

Головне ім’я в історії оформлення психології як науки – Вільгельм Вундт. У 1879 році він відкрив першу в світі психологічну лабораторію, в якій проходили дослідження феноменів свідомості. Цей рік вважається роком народження психології як науки.

Саме початок двадцятого століття відзначився бурхливим зростанням декількох напрямів. З одного боку, активно розвивається психоаналіз – школа психотерапії, спочатку заснована на роботах Зігмунда Фройда, в яких людина описувалася як система з декількох незалежних структур особистості, що борються одна з одною – Воно (Ід), Я (Его), Над-Я (Супер-Его).

У США активно розвивається біхевіоризм – заснована Дж. Уотсоном школа психології. У Німеччині розвивається гештальт-психологія (М. Вертгеймер, К. Коффка, В. Келер).

У 1996 році створена Асоціація політичних психологів України, зразком якої послужила існуюча з 1978 року Міжнародна асоціація політичних психологів (International Society of Political Psychology, ISPP).

20 ЦІННИХ ФАКТІВ З ПСИХОЛОГІЇ

Тут зібрано 20 найцікавіших фактів з психології, які допоможуть нам краще розуміти себе та інших.

• 66 днів необхідно людині в середньому, щоби набути певну звичку.
  • Із закритими очима ми легше запам’ятовуємо інформацію.
  • Мозок і шлунок людини тісно пов’язані. Тому деякі емоції дуже сильно фізично відображаються на шлунку. Особливо тривоги.
  • Записуючи свої мрії, ми формулюємо їх найчіткіше.
  • З усіх людських почуттів нюх найтісніше пов’язаний з пам’яттю.
  • Уміння думати про те, як ми думаємо, є ознакою високого інтелекту.
  • У кожній людині поєднано три особистості: та, ким, як вона думає, вона є; та, ким її вважають; і та, ким вона є насправді.
  • Мрійники частіше, ніж інші бачать сни і запам’ятовують їх.
  • Сім’я і близькі друзі – найважливіше джерело щасливого дитинства.
  • Дуже легко домінувати над співрозмовником, якщо говорити тихим і спокійним голосом. Особливо в суперечці.
  • У людей, які вміють дякувати, найлегше виходить бути щасливими.
  • Найефективніший спосіб запам’ятовування інформації – 10-хвилинні перерви через кожні 30-50 хвилин занять.
  • У людини виникає сильний емоційний зв’язок з тим, з ким вона співає.
  • Якщо перед іспитом написати на папері про всі свої переживання, це може допомогти отримати вищий бал.
  • Недостатня кількість сну викликає дратівливість і підвищує ризик появи депресії.