
Ну щоб, здавалося слова…
Слова та голос – більш нічого.
А серце б’ється – ожива,
як їх почує!…
9 березня 1814 року в селі Моринці, Київської губернії (нині Полтавської області) в родині кріпака, народився майбутній поет, геній, Тарас Григорович Шевченко, ім’я якого відоме цілому світу.
Важка доля спіткала малого Тараса з ранніх літ. Тяжка праця, злидні, неволя не змогли зламати палкий дух та сподівання на світле майбутнє. Впродовж всього свого життя геніальний поет виступав з полум’яним словом на захист України, закликав до боротьби з неправдою .
В цей визначний для кожного українця день, ми вшановуємо пам’ять Великого Кобзаря.
В ліцеї відбулась літературна вікторина ««Живеш навік ти в пам’яті людській…» присвячена 207-річчя від Дня народження поета. Учні 7-А та 6-А класів спільно з бібліотекарями інформаційно-бібліотечного центру долучилися до святкування пам’ятної дати. Здобувачі освіти ліцею декламували вірші Т.Г.Шевченка, переглянули цікаві факти про Шевченка-художника, відповідали на питання вікторини, розгадували ребуси та кросворд. Адже літературна спадщина багатогранна, «Кобзар» – це невеличка книжечка, що відкриває, як зазначав Іван Франко, «пред нами новий світ поезії, вибухає, мов джерело чистої , холодної води». Тому потрібно читати Шевченка не лише в річницю його народження, а щодня відкривати для себе щось нове в мудрих рядках його творчості.
Перебуваючи далеко від Батьківщини , Тарас Григорович ніколи не забував «милу Вкраїну», «Дніпро і кручі». Не міг забути, як тяжко живуть люди в панській неволі. Він не міг нічим зарадити їм, але в своїх віршах описував становище селян, співчував, висловлював глибокий біль до бідних людей.
Успіх поета та художника криється саме в його геніальності та доступності віршованих та мистецьких творів, у розумінні людського горя та безмежній любові до України.
Завідувач шкільної бібліотеки Гудим Г.О.