Мова – духовний скарб нації

   Згідно з Указом Президента України №455/2023  « Про внесення змін до деяких указів Президента України», відтепер День української писемності та мови відзначатиметься в Україні щорічно 27 жовтня.

Зміни погодили згідно з новоюліанським церковним календарем. Вони набрали чинності 28 липня 2023 року. Свято традиційно відзначали щорічно у День пам’яті Преподобного Нестора Літописця, якого вважають автором «Повісті минулих літ».

Через перехід на новий календар дата Дня пам’яті Преподобного Нестора Літописця змінилася. Саме тому День української писемності та мови перенесли з 9 листопада на 27 жовтня.

   У цей день  свята в  рамках проведення  Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек під гаслом «Вірю в майбутнє твоє, Україно» в усіх класах спортивного ліцею вчителями української мови та літератури Таїсією Матвейчук,  Людмилою Тарасюк, Вікторією Гіль  спільно з бібліотекарями  було підготовлено і  проведено  слайд-презентації  «Мова- духовний скарб нації». Під час перегляду учні дізналися більше фактів із історії української писемності, цікавих прикладів  про українську мову, пригадали  українські прислів’я  та приказки.

  Особливо схвилювали  дітей  відео,  на якому   наші  захисники, воїни  ЗСУ розповідають про те, що українська мова є їхнім оберегом  і безпекою. Основна теза звернення прозвучала так:  розмовляти українською мовою – це один із запобіжників російської агресії. Поки ми говоримо однією мовою – вони знатимуть, що ми один народ. Якщо ти не хочеш, щоб російські війська прийшли “визволяти” тебе і твоїх рідних, використовуй проти них свою наймогутнішу зброю – говори українською, переходь на українську, слухай українське. Сьогодні говорити українською мовою — це бути бійцем за націю, за Україну, за народ.

   Також учні 9-11 класів, педагоги, працівники спортивного ліцею, які виявили бажання, долучились до написання  радіодиктанту національної єдності.

Віримо, що всі проведені заходи сприяли розширенню знань учнів про історичний розвиток рідної мови, показали її красу та велич, розвинули почуття  патріотизму, національної гордості за мову, донесли інформацію про вплив широкомаштабної війни на збереження рідної мови для українців.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *