Якщо несеш по світу доброту…

У цьому світі є тільки одна річ,

             перед якою слід упасти на коліна,

            — це доброта.

             В. Гюго

    Дуже доброю традицією для багатьох країн стало щорічне святкування 13 листопада Всесвітнього дня Доброти (World Kindness Day). Цей день – унікальне свято, яке допомагає людям проявити тепло і турботу про ближніх. У 1998 році в Токіо країни Тихоокеанського регіону провели симпозіум, який називався “Всесвітній рух за доброту”. Саме вони були першими, хто заснував свято, а пізніше до ідеї приєдналися й інші держави. Офіційно Всесвітній день Доброти був заснований у Сінгапурі 18 листопада 2000 року на 3-й конференції Руху доброти. Спочатку в заході взяли участь США, Велика Британія, Канада, Таїланд, Японія, Австралія та Сінгапур. Пізніше до них приєдналися й інші держави. Тепер свято Всесвітній день доброти відзначають у 28 країнах світу, і їхня кількість зростає з року в рік. Україна в цьому плані не виняток.  Цілі і завдання організації – надихати людей на добрі вчинки й сприяти поліпшенню життя у світі.   Дане свято має свій символ — відкрите серце.  Не секрет, що в сучасному високотехнологічному й швидкісному світі все частіше людські почуття та моральні якості відходять на другий план, і зокрема – доброти серед нас стало набагато менше.  Цей факт, на жаль, очевидний. У стані втоми і роздратування від буденних проблем, ми все частіше байдуже проходимо повз чужі проблеми, допоки вони не торкнуться особисто нас. І тоді ми шукаємо підтримку в людей, для яких «безкорислива допомога», «милосердя» та «чуйність» – це важливі складові життя. Тому таке свято стало ще одним приводом для того,  щоб нагадати дітям про такі якості як Доброта, ознайомити із поняттями і законами доброти,   формувати найвищі людські цінності: ввічливість, милосердя, людську гідність, чуйність, любов і повагу до ближнього; виховувати бажання духовно вдосконалюватися; розвивати творчу уяву, мислення, пізнавальний інтерес.

        13 листопада в ліцейному 9-Б класі класним керівником Людмилою Тарасюк, вихователем Ларисою Носко спільно з бібліотекарями закладу було підготовлено і проведено виховну годину «Посій добірні зерна доброти».

Бібліотекар коротко розповіла дітям про те, як виникла ідея відзначати всесвітній день доброти та навела цікаві факти  про це свято. Також Надія Павлівна зробила бібліографічний огляд художньої  літератури, в якій розповідається про добро.

Людмила Зіновіївна розповіла про волинську поетесу Надію Красоткіну, яка має велику  підбірку віршів про добро. Учні зачитали поезії: «А доброта, як сонце на світанку», «Знайди свою стежину доброти»,  «Наповніть добротою ваші дні» та інші.

   Лариса Михайлівна прочитала учням метафоричну легенду «Все в твоїх руках» і запропонувала дати відповіді на філософські питання про добро і зло. Із завданням дев’ятикласники справилися.

Позитивні емоції викликала пісня Наталії Май «Твори добро», яка виконувалась на фоні чудової презентації.

    Потім учні виконували творче завдання: до слова «добро» потрібно було підібрати асоціативний ланцюжок з найбільшою кількістю відповідників і скласти сенкан до одного зі слів.

На завершення Людмила Зіновіївна сказала, що добре слово, вчинок, будь-яка приємна дія робить наш світ кращим. Давайте не стримувати себе, давайте допомагати один одному, чим можемо. Давайте радувати себе та інших спонтанно, без приводу і причини! Нехай навколо буде більше щасливих, усміхнених людей! Не бійтеся дарувати добро, адже такий вчинок розкриє людське серце, наповнивши його радістю.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *