І плакала свіча в скорботі

     Голодомор – це страшна подія, яка сталася в Україні в 1932-1933 роках. Минає дев’ять десятиліть від злочину геноциду українського народу. Цього року вшанування пам’яті жертв сталінського режиму відбувається під час повномасштабної війни росії проти України. Знову проти українців росіяни застосовують геноцидні практики. Адже росія в цій війні переслідує ту саму мету, що й під час Голодоморів — знищити українську ідентичність і націю

  З метою вшанування пам’яті жертв голоду 1932-1933 років у спортивному ліцеї класними керівниками і вихователями було проведено ряд  інформаційно-просвітницьких  заходів. У шкільній  бібліотеці  організовано виставку фотоматеріалів, публіцистичної та художньої літератури «І плакала свіча в скорботі».  У 11-Б, 10-А та 7-А ліцейних класах  бібліотекарями проведено експрес-огляд книги Ольги Мак «Каміння під косою». Ця повість визнана найкращим твором для молоді з голодоморської тематики. Сама письменниця була впевнена, що ця книжка «…має всі дані закріпитися в пам’яті читача, як не закріпиться ані лекція, ані доповідь, ані відомості з усіх довідників, розвідок чи шкільних підручників»

Сьогодні ми згадуємо жертв Голодомору та виховуємо почуття пам’яті, співчуття,  солідарності та відповідальності за власні вчинки.  Нехай наша пам’ять про цю трагедію буде нагадуванням про важливість миру, гідності та відповідального ставлення до інших людей. Трагічні події сьогоднішнього дня наочно показують нам всім, що дуже важлива жива пам’ять усіх жертв.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *