Батькам про права дитини

Всі люди на Землі мають рівні права та свободи-ці права закріплені Загальною Декларацією прав людини, що прийнята Генеральною Асамблеєю ООН в 1948 році. Ваша дитина, як і будь-яка інша людина, має рівні людські права! Права дитини закріплені Конвенцією про права дитини, що проголошена Генеральною Асамблеєю ООН 20 листопада 1989 року.
Кожна дитина має право:

– на рівень життя, необхідний для фізичного, розумового, духовного, морального та соціального розвитку;
– на захист здоров’я та медично-санітарне обслуговування;
– на захист від поганого поводження, від відсутності турботи з боку батьків, або тих, хто забезпечує за ним догляд;
– на захист від жорстоких, нелюдських або принижуючих достоїнство людини видів поводження чи покарання;
– на захист від будь-якого покарання;
– на захист від сексуальних домагань;
– на проживання з батьками та на підтримку контакту з батьками у разі їх розлучення;
– на вільне віросповідання поглядів з усіх питань, що стосуються життя;
– на свободу думки, совісті, віросповідання;
– на особисте життя, на недоторканість житла, таємницю кореспонденції.

Правила дитини порушуються

– коли не забезпечена її безпека для життя та здоров’я;
– коли її потреби ігноруються;
– коли по відношенню до дитини спостерігаються випадки насильства або приниження;
– коли порушується недоторканість дитини;
– коли дитину ізолюють;
– коли дитину залякують;
– коли вона не має права голосу при прийнятті важливого для сім’ї рішення;
– коли вона вільно не може висловлювати свої думки і почуття;
– коли її особисті речі не є недоторканими;
– коли її використовують в конфліктних ситуаціях з родичами;
– коли дитина стає свідком приниження достоїнства інших людей.

ДІТИ В СУСПІЛЬСТВІ НАЙБІЛЬШ УРАЗЛИВІ. ДІТИ, ПРАВА ЯКИХ ПОРУШУЮТЬ, ЧАСТО СТАЮТЬ СОЦІАЛЬНО І ПСИХОЛОГІЧНО ДЕЗАДАПТОВАНИМИ.

Як реагує дитина на порушення прав.

– Їй стає важко спілкуватися з однолітками і дорослими (вона губить, блазнює, б’ється, замикається в собі і т.д.). Її турбує особиста безпека і любов до неї. Вона часто буває в поганому настрої, може втекти з дому. Може приймати наркотики або алкоголь. Може робити спроби суїциду (замах на своє життя).
Що батьки можуть зробити для своєї дитини?
– Пам’ятати, що дитина – це окрема особистість, яка має свої власні почуття, бажання, думки, потреби, які належить поважати.
– Забезпечити її фізичну безпеку.
– Навчити її казати “Ні”, навчити захищатися, вміти поводити себе безпечно.
– Негайно припинити фізичну і словесну агресію по відношенню до неї та до інших людей.
– Знайти час для щирої розмови з дитиною кожного дня. Ділитися з дитиною своїми почуттями і власними думками.
– Пам’ятати про її вік та проте, що вона має особистості особливості.
– Залучати її до обговорення тих сімейних проблем, які можуть бути для неї доступними.
– Залучати дитину до створення сімейних правил.

ПАМ’ЯТАЙТЕ!
Дитина буде поважати права інших людей, якщо її права будуть поважатися.

Захист прав дітей

Онлайн консультація