Дари осені

Яке це щастя – вміти говорити,

Із непокірних звуків створювать слова,

Мати можливість всім на білім світі

Розповісти, що серце відчува,

Про сонечко, хмарки на небосхилі,

Про те, як недосяжний небокрай.

Яка це радість малюку сказати:

«Я слухаю, а ти розповідай».

Закінчується календарна осінь. У дошкільному відділенні з вихованцями старшої групи було проведено підсумкове інтегроване логопедичне заняття на тему: «Дари осені». Діти закріпили знання про осінь, овочі та фрукти, повторили голосні звуки та букви, які вони позначають. Дошкільнята розвивали фонематичний слух, силу та тембр голосу, комунікативні навички, психічні процеси. На занятті були використані елементи методики Марії Монтессорі, асоціативне вивчення букв з елементами ейдетики.

До дітей в гості завітали чарівниця-Осінь, пан-Гарбуз. Малюки з бажанням самостійно розповідали, декламували вірші, танцювали, співали, змагалися в естафетах з перекочування гарбузів, збирання врожаю овочів, варили борщ і компот. Дошкільники показали свої театралізовані здібності. До заняття вони підготували сценку «Суперечка овочів», в якій артистично розповідали про те, хто з овочів на осінньому городі найголовніший.

У всіх були позитивні емоції та хороший настрій.

Вчитель-логопед Яремчук С.С.